Za parkování u karlovarské nemocnice musí řidiči zaplatit

Řidiče, kteří se chytají do karlovarské nemocnice, čeká nový parkovací systém. Do areálu vjedou pouze z Americké ulice, za parkování delší než půl hodiny zaplatí. Peníze nemocnice použije na údržbu silnic a chodníků.

První půlhodina parkování v nemocničním areálu bude zdarma, každá z následujících už bude stát řidiče 20 korun. Auta mohou lidé nechat na dvou místech. Buďto na výjezdu v Americké ulici nebo u vchodu do pavilonu akutní medicíny, což je budova A. Boční vjezd z Bezručovy ulice je od listopadu uzavřený. Podle technického ředitele Karlovarské krajské nemocnice Jana Raise je smyslem parkovacího systému vytvoření dostatečné kapacity pro návštěvníky, a pak také zajištění bezproblémové průjezdnosti pro sanitky a hasiče. 

 
"Nezřídka se stávalo, že na vyhrazených plochách nemocnice parkovali návštěvníci města, kteří blokovali místa pacientům a složkám integrovaného záchranného systému," uvedl Jan Reis.
Nové parkoviště, jež vyrostlo před pavilonem A, nabízí řidičům šest desítek míst a šest stání pro tělesně postižené. Vedení nemocnice lidem doporučuje, aby využívali zejména tuto novinku.
 
"Další volná místa jsou i v areálu nemocnice, část z nich je však vyhrazena pro nemocniční vozidla," řekl Jan Rais. Řidiči si navíc musí dát pozor na žlutě vyznačené plochy, které jsou určené pro hasiče. Pacienti a návštěvníci však nejsou jediní, kdo za parkování zaplatí. Nový systém se týká také zaměstnanců. Ti, kteří mají vyhrazená místa, zaplatí tisíc korun měsíčně, ti kteří ho nemají, zaplatí za stejné období dvě stovky.
 
"Výtěžek z parkování použije nemocnice na údržbu komunikací, která je nákladná zejména v zimě," uvedla Barbora Silná, mluvčí Karlovarské krajské nemocnice.