Z Božího Daru vzlétly k nebi balonky s přáním Ježíškovi

Několik desítek balonků s přáním Ježíškovi vzlétlo dnes do nebe na Božím Daru. Šlo o součást celostátní akce, kdy se lidé na různých místech pokouší vytvořit rekord v počtu balonků vypuštěných ve stejnou dobu. Pro letos přihlášené skupiny bylo vyrobeno na 110.000 balonků řekl ČTK za organizátory Pavel Baštýř.

"Letos se do akce přihlásilo 400 organizací nebo skupin. Vždy je vybráno jedno hlavní místo, odkud se moderuje pouštění balonků v celé zemi," popsal Baštýř.
 
Balonky s přáním Ježíškovi jsou ale nejvíc doma právě na Božím Daru, který před několika lety přišel s projektem Ježíškova městečka. Podle starosty Jana Horníka (STAN) byla na počátku nápadu prostá averze k Santa Klausovi. "Chtěli jsme nějak zpropagovat českého Ježíška," řekl ČTK.
 
Boží Dar vybudoval v okolí města Ježíškovu cestu, téměř 13 kilometrů dlouho trasu s nejrůznějšími úkoly pro děti. Už tradičně z Božího Daru odchází před Vánocemi a vánoční pošta s příležitostným razítkem.
 
K akcím, které se českého Ježíška týkají, tak patří i vypouštění balonků. První se konalo v roce 2007 v Českých Budějovicích a bylo pouze lokální.
 
Díky velkému úspěchu se akce v roce 2008 rozšířila a byl také vytvořen dosud nepřekonaný rekord, kdy bylo vypuštěno přes 100.000 balonků z 270 míst po celé zemi.
 
zdroj: ČTK