Vedení Karlovarské krajské nemocnice ke konci března končí

Generální ředitel Karlovarské krajské nemocnice a.s. (KKN) Luděk Nečesaný končí ve funkci. Ke konci března odchází s celým svým týmem. Kraji, který je stoprocentním majitelem KKN, ještě pomůže najít nový management. Nečesaný a jeho spolupracovníci, kteří v KKN působili jako krizové řízení od září 2011, chtějí ale spolupracovat i v dalších měsících na realizaci strategických projektů nebo na soudních sporech. Nečesaný to dnes řekl novinářům. 

Karlovarská krajská nemocnice a.s. sdružuje nemocnice v Karlových Varech a Chebu. Jejím jediným akcionářem je Karlovarský kraj. Vedení kraje sice ohlášený odchod vedení KKN nepotěšil, ale jak dnes řekl novinářům hejtman Josef Novotný (ČSSD), dal se očekávat. "Při nástupu ředitel a jeho tým říkali, že zde budou dočasně na dobu jednoho až dvou let," uvedl Novotný. 

Podle Nečesaného se podařilo přes klesající příjmy ze zdravotních pojišťoven fungování krajských nemocnic stabilizovat. "Nemocnice v předchozích letech vytvořila kumulovanou ztrátu 500 milionů korun. Když jsme do KKN přišli, měly nemocnice provozní ztrátu pět milionů měsíčně. Nám se podařilo dosáhnout vyrovnaného hospodaření," uvedl Nečesaný. 
    
Jenže neochota pojišťoven respektovat to, že kraj nainvestoval do nemocnic v posledních dvou letech stamiliony korun a nemocnice výrazně zlepšily poskytované služby, pozitivní výhled zhoršuje. Podle Nečesaného KKN dostane od pojišťoven úhrady ve výši roku 2011 a ještě snížené o několik milionů. V roce 2013 by tak KKN měla opět být v provozní ztrátě. Jestli ji pokryje Karlovarský kraj bude ale ještě předmětem jednání. 
    
Podle Novotného se vedení KKN za poslední rok a půl osvědčilo. Zachová se zřejmě i Nečesaného týmem zavedený systém, kdy představenstvo tvoří lidé z výkonného vedení nemocnice a politici jsou v dozorčí radě. 
    
Nové vedení chce Nečesaný kraji navrhnout do konce února tak, aby ještě v březnu mohlo odcházející a nové vedení spolupracovat a předat si agendy. Pokud by se nepodařilo do toho termínu management najít, není podle Nečesaného konec března nezbytně definitivní termín odchodu. 
 
zdroj: ČTK