V Sedlci na Karlovarsku zničil požár střechu barokního zámečku

Část barokního zámku v Sedlci u Karlových Varů zničil požár, který vypukl v pondělí kolem páté hodiny ráno. V době, kdy si lidé ohně všimli, byla už v plamenech skoro celá střecha. S ohněm bojovali hasiči několik hodin, požár zničil i celé patro pod střechou. Podle prvních odhadů půjdou škody do několika milionů korun. Objekt je v soukromém vlastnictví a je momentálně prázdný. ČTK o tom informoval mluvčí krajských hasičů Martin Kasal.

Hasičům komplikovala zásah propadající se střecha. Kvůli tomu se nedostali do budovy. Oheň se pak šířil do bočního křídla zámku. Bylo třeba přivolat posily i další výškovou techniku.

Pod kontrolu dostali hasiči požár před polednem, poté pokračovali v rozebírání zbytků střešní konstrukce a vyhledávání skrytých ohnisek. "Abychom zcela vyloučili, že v místnostech ve třetím patře, kde se zřítil strop, nikdo nebyl, prohledali sutiny speciálně vycvičení psi," dodal Kasal.

Požár vyšetřuje policie a hasiči, kteří pátrají po jeho příčinách. V úvahu přichází několik variant, od nedbalosti po úmyslné zapálení. Přesné určení příčiny i stanovení škody nějaký čas potrvá, podotkl Kasal. Majitelem objektu je společnost Green Forest, kdysi tu bylo také ředitelství kaolinových dolů. "Stav objektu a případnou zanedbanost nebo špatnou péči o památku v minulosti město řešit nemuselo," uvedl mluvčí karlovarského magistrátu Jan Kopál.
 
zdroj: ČTK