V Ostrově začal dětský filmový festival Oty Hofmana

Pohádka Tři bratři Jana Svěráka zahájila dnes 46. ročník Dětského filmového a televizního festivalu Oty Hofmana v Ostrově. Festival, který letos v soutěžních kategoriích představí 11 snímků, potrvá do 9. října.

Kromě klasických televizních a filmových snímků v hlavní soutěži porota posoudí i snímky dětské a studentské. Na festival se jich dostalo dvanáct. Velkou část ze soutěžních snímků dodala na festival Česká televize, která je dominantním tvůrcem českých pořadů pro děti. A to přesto, že hrozilo, že po loňských problémech festivalu, spolupráce s Českou televizí skončí.
 
Festival letos připravil nový tým. Ten měl navíc nevýhodu v tom, že přípravy začaly se zpožděním. "Jestliže filmový festival ve Zlíně má rozpočet 32 milionů korun, my jsme začali pracovat v červnu s rozpočtem 450.000 korun. Oslovili jsme sponzory, dostali jsme příspěvek od Karlovarského kraje a ministerstva kultury. Nakonec jsme dokázali připravit festival asi za milion korun," řekl ČTK ředitel Domu kultury v Ostrově Karel Tetur.
 
Novinkou letošního festivalu je soutěž dětských a studentských filmů. Do dětské soutěže se zapojily například DTV Liberec, MTD Praha nebo žáci Základní umělecké školy v Němčicích nad Hanou. Studentské snímky budou reprezentovat práce studentů Filmové akademie Miroslava Ondříčka v Písku nebo Fakulty multimediálních komunikací ze Zlína.
 
Kromě samotných filmových projekcí festival Oty Hofmana přinese do Ostrova i pestrý doprovodný program. "Dnes to bude koncert Adama Mišíka. Na náměstí bude po celou dobu festivalu šapitó, ve kterém budou vystoupení, pohádky, dílny pro děti, svůj program tam budou mít školy. Podařilo se nám zajistit i historický dřevěný kolotoč," doplnila Markéta Jeništová, která má na starosti doprovodný program.
 
zdroj: ČTK