V Krušných horách spustili o víkendu vleky na Klínovci a B. Daru

Překvapivě solidní návštěvnost hlásí za víkend největší lyžařský areál v Krušných horách Klínovec, který ve čtvrtek spustil první vlek. Provozovatelé se obávali, že zprávy o velkém větru lyžaře odradí. Nebylo to tak hrozné, řekl dnes ČTK manažer areálu Adam Svačina. Fronty na vlecích byly do tří až čtyř minut, teploty se pohybovaly po celý den mírně pod bodem mrazu.

"Máme tu až 70 centimetrů sněhu, z toho je 50 centimetrů technického. Přes noc nám pár centimetrů napadlo," uvedl. Podle Svačiny byla v provozu pouze lanovka a sjezdovka Dámská o délce 1400 metrů. Děti do 16 let lyžovali do neděle zdarma. "Zbytek areálu by se měl otevřít ve čtvrtek. Další sjezdovky se intenzivně zasněžují," řekl. 
    
V sobotu zahájil lyžařskou sezonu také areál Novako na Božím Daru. Poprvé spustil vlek už minulý víkend a první možnosti se projet na lyžích využily desítky lyžařů. "O tomto víkendu tu bylo docela dost lidí, i když včera hodně foukalo. O tom, zda budeme pokračovat také zítra a v dalších dnech, se rozhodneme podle toho, kolik přijede lidí," uvedla pracovnice areálu. 
    
Běžecké stopy zatím podle Svačiny nejsou v Krušných horách upravované. "Přesto už tu byla o víkendu běžkařů spousta," uvedl. 
    
Také v nižších polohách se areály chystají na zahájení sezony. Chybí ale intenzivnější mrazy. Zasněžuje se na Bublavě i v Mariánských Lázních. 
 
zdroj: ČTK