V Kraslicích byla nalezena skrýš nelegálních cigaret a lihovin

Podzemní tajnou zásobárnu nekolkovaných cigaret a lihovin objevili pod obchodem se smíšeným zbožím celníci v Kraslicích na Karlovarsku. Našli zde přes 71.000 nelegálních krabiček cigaret, téměř 120 kilogramů tabáku bez povinné nálepky a 68 litrů nelegálních lihovin, informoval ČTK Pavel Polanka z plzeňského Celního ředitelství. Jejich prodejem by státu vznikla škoda čtyři miliony korun. V souvislosti s nálezem nelegálního zboží jsou dva lidé podezřelí z porušení předpisů o nálepkách k označení zboží pro daňové účely. U soudu za to může hrozit až pětileté vězení.

"Značné množství nalezených nelegálních cigaret, které jednoznačně přesahuje objem běžných zásob pro prodej v kontrolované provozovně, napovídá, že z těchto zdrojů mohla být zásobena především nedaleká tržnice," uvedl. Jedná se o jeden z největších případů zajištění nelegálních cigaret, který se podařil západočeským celníkům.

Na stopu přivedl celníky jeden z asijských prodejců, když zamířil z prodejny do podzemního podlaží, kde bylo zboží umístěno. "To přimělo celníky k bezprostřednímu provedení prohlídky těchto prostor, která potvrdila podezření na skladování nelegálního zboží," uvedl Polanka.
 
Při prohlídce sklepních prostor celníci objevili téměř 1,5 milionu cigaret, to je přes 71.000 krabiček bez patřičných nálepek. Byly na nich ukrajinské a běloruské kolky. Celníci spočítali, že stát by přišel prodejem těchto cigaret na daních o více než čtyři miliony korun. Celníci našli ve sklepě také 120 kilogramů tabáku ve spotřebitelském balení bez označení povinnou nálepkou a 68 litrů lihovin, které nebyly označeny povinnou kontrolní páskou. "Existuje tedy podezření, že nebyly vyrobeny legální cestou ani zaručovaným odborným postupem," dodal Polanka.
 
zdroj: ČTK