V Karlovarském kraji se stále lyžuje, lidí bylo o víkendu hodně

V Karlovarském kraji se i po dva týdny trvajícím teplém počasí stále lyžuje. Na technickém a většinou mokrém sněhu se jezdí v lyžařských areálech na Klínovci i Božím Daru, Perninku, Bublavě i v Mariánských Lázních, zjistila ČTK. Situace se má od pondělí zlepšit díky nočním mrazům. 

"V provozu jsou sjezdovky Dámská, Pařezovka, Přemostěná a Slalomák, které budeme v noci díky teplotám kolem minus čtyř stupňů Celsia opět zasněžovat," uvedl manažer areálu Adam Svačina. Fungují lanové dráhy Cinnestar Expres, Suzuki, Dámská a vlek v dětském parku u Matěje. Na Klínovci je 40 až 50 centimetrů technického sněhu. 
    
"Lidí tu bylo dnes hodně. Už začínají najíždět na oslavy Silvestra," uvedl Svačina. Běžecké trasy v oblasti jsou podle něj kvůli nedostatku a špatné kvalitě sněhu téměř prázdné. 
    
V okolí Božího Daru se jezdí v areálu Novako zaměřeném hlavně na rodiny s dětmi, začínající lyžaře a snowboardisty. Atrakcí je tam jízda na nafukovacích duších ve sněhovém tobogánu. "S vypětím všech sil se podařilo zprovoznit vlek Za Prahou a lanovou dráhu na Neklidu spolu s přilehlou sjezdovku Moser. Jezdí se za ceny vedlejší sezony," uvedli provozovatelé. Čím jsou sjezdovky níže, tím je ale za současného počasí komplikovanější je zasněžovat a sníh na nich udržet. 
    
Areál Snowhill v Mariánských Lázních hlásí 30 centimetrů sněhu a v provozu je levá část Slalomáku i lyžařská škola. Lyžuje se denně od 9:00 do 16:15 a večer od 18:00 do 21:00. Na Silvestra chystají provozovatelé extra jízdu od 20:00 do jedné hodiny noční. 
    
Na Bublavě se jezdí od 09:00 do 20:00 na středním Bleibergu, na lanovce Stříbrný potok a na sjezdovce Lesní. Sjezdovky jsou zasněženy asi 20 centimetry sněhu, ale mimo ně jsou stráně bez pokrývky. "Až do dalších mrazů je z důvodu nedostatku sněhu na výukových plochách omezen provoz lyžařské školy," uvedli provozovatelé. 
 
zdroj: ČTK