V Karlovarském kraji mrzlo, teploty ale půjdou nahoru

V Karlovarském kraji dnes ráno v některých místech překvapila řidiče námraza na sklech automobilů. Teplota mezi čtvrtou a pátou hodinou klesla pod nulu. V klimatologické stanici Šindelová v pěti centimetrech nad zemí naměřili minus 0,8 stupně Celsia. Ve dvou metrech nad zemí to byla rovná nula. V příštích dnech se bude poměrně rychle oteplovat a ranní mrazíky by tak už hrozit neměly, řekl ČTK pozorovatel Českého hydrometeorologického ústavu Rudolf Kovařík.

V Karlovarském kraji dnes ráno v některých místech překvapila řidiče námraza na sklech automobilů. Teplota mezi čtvrtou a pátou hodinou klesla pod nulu. V klimatologické stanici Šindelová v pěti centimetrech nad zemí naměřili minus 0,8 stupně Celsia. Ve dvou metrech nad zemí to byla rovná nula.

V příštích dnech se bude poměrně rychle oteplovat a ranní mrazíky by tak už hrozit neměly, řekl ČTK pozorovatel Českého hydrometeorologického ústavu Rudolf Kovařík.
 
Teplota pod bodem mrazu mohla být podle Kovaříka i v některých dalších studených místech, například v Rotavě či jiných krušnohorských lokalitách. Pro řidiče to znamenalo, že museli vytáhnout škrabky. Navíc lidé mají problémy, co si obléknout, podotkl Kovařík. "Volají mi především ženy a ptají se, co si vlastně mají vzít na sebe, když je ráno mráz a odpoledne horko. To v příštích dnech opravdu přijde. Čekám, že i na horách půjde teplota k 30 stupňům. Ani rána už tak studená nebudou," dodal Kovařík.
 
zdroj: ČTK