V K. Varech odhalila policie velký počet podnapilých dětí

Nezvykle velký počet dětí pod vlivem alkoholu odhalila v Karlových Varech policie při zvláštní akci Úklid, kterou prováděla v noci z pátku na sobotu. V jednom z prověřovaných klubů bylo méně či více opilých dokonce 17 dětí, dvěma nejmladším děvčatům bylo 14 let. 

Nezvykle velký počet dětí pod vlivem alkoholu odhalila v Karlových Varech policie při zvláštní akci Úklid, kterou prováděla v noci z pátku na sobotu. V jednom z prověřovaných klubů bylo méně či více opilých dokonce 17 dětí, dvěma nejmladším děvčatům bylo 14 let. Rekordmanem co do obsahu alkoholu v krvi se ukázal šestnáctiletý mladík s 1,63 promile alkoholu, oznámila ČTK mluvčí krajské policie Kateřina Böhmová.

Všechny děti, které popíjely alkohol, si pak museli převzít od policistů pod dohledem sociální pracovnice jejich rodiče. Jejich prohřešek nyní musí vyřešit příslušný odbor magistrátu.
 
Policisté se strážníky se zaměřili i na kontrolu heren a ubytoven, uvedla Böhmová. "Prověřili na 50 cizinců. Pět dostalo pokutu za porušení zákona o pobytu, čtyřem chybělo zdravotní pojištění a jeden neměl v pořádku cestovní doklad. V hernách v Rybářích jsme nezjistili žádné porušení zákona," dodala Böhmová.
 
zdroj: ČTK