U muže v Chebu se podezření na otravu metanolem nepotvrdilo

Šedesátiletého muže s podezřením na otravu metanolem přijali v sobotu ráno v chebské nemocnici, předběžné výsledky pražské toxikologie to ale vyloučily. Muž krvácel z nosu a na ambulanci ORL zkolaboval. Když ho lékaři stabilizovali, uvedl, že vypil asi půl litru alkoholu, vodku a slivovici, řekla ČTK mluvčí Karlovarské krajské nemocnice Barbora Silná.

"Bylo podezření na metanol, vzorky krve se odvezly na toxikologický rozbor do Prahy. Muž je nyní stabilizován," uvedla. Podle informací lékařů byl převezen do nemocnice v Sokolově, neboť jeho trvalé bydliště je v Kynšperku nad Ohří.

"Podle předběžných informací výsledky toxikologie nepotvrdily u hospitalizovaného muže otravu metanolem," uvedla mluvčí Karlovarského kraje Jana Pavlíková. Podle mluvčí krajské policie Andrey Kávová se proto policie případem nezabývá.
 
Podle informací ČTK muž popíjel v noci z pátku na sobotu s kamarádem. Krev se mu podle lékařů spustila kvůli tomu, že má vysoký krevní tlak.
 
V Karlovarském kraji byly do sobotního dne tři případy otravy metanolem. Celkem bylo v epidemii otrav metanolem zaznamenáno v Česku zhruba osmdesát otrav a téměř tři desítky úmrtí.
 
zdroj: ČTK