Taxikáři po nehodě v K. Varech naměřila policie přes tři promile

Přes tři promile alkoholu v dechu naměřili policisté řidiči taxislužby, který v pondělí havaroval v Karlových Varech. Taxikář vjel v Lidické ulici do protisměru a srazil se s osobním autem, sám se při nehodě lehce zranil, informovala ČTK karlovarská policejní mluvčí Kateřina Krejčí. Taxikář jel v době nehody v autě sám. 

Nehoda se stala v pondělí kolem 22:00. "Řidič taxislužby řídil osobní automobil značky Citroen. Při průjezdu pravotočivé zatáčky u konečné stanice MHD se nedržel u pravého okraje komunikace a přejel do protisměru, kde se srazil s protijedoucím vozidlem značky BMW," popsala kolizi Krejčí. 
    
Policisté s taxikářem provedli opakovanou zkoušku na alkohol, nejvyšší výsledek byl 3,3 promile alkoholu. "Byl vyzván, aby se podrobil lékařskému vyšetření a odběru krve. Lékařskému vyšetření se podrobil, ale odběr krve odmítl. Na místě mu byl zadržen řidičský průkaz," uvedla Krejčí. 
    
Dechová zkouška u řidiče BMW vyšla s negativním výsledkem. Řidič taxi byl převezen s lehkým zraněním do nemocnice, kde byl ošetřen. Řidič druhého vozidla vyvázl bez zranění. Celková škoda je předběžně odhadnuta kolem 160.000 korun. 
 
zdroj: ČTK