Stanové městečko MFF bude poprvé na Rolavě

Řada novinek je připravena pro návštěvníky 47. ročníku Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech, který začíná 29. června a potrvá do 7. července. Patrně nejzásadnější je přesun oblíbeného stanového městečka ze stadionu AC Start v Tuhnicích do rekreačního areálu Rolava u sídliště Čankovská. Víc projekcí se uskuteční v letním kině a v centru MFF, hotelu Thermal, budou k dispozici nové digitální projektory. ČTK o tom informovali pořadatelé festivalu.

Stanové městečko využívali hlavně takzvaní batůžkáři, tedy studenti, kteří za pár korun na den nepohrdli ubytováním pod stanem na ploše stadionu. Nyní si ale musí zvyknout na novou lokalitu. Kvůli problémům sdružení AC Start a dohadům o vlastnictví areálu nechtěli pořadatelé MFF riskovat a pro městečko vybrali nové místo, uvedl primátor Petr Kulhánek (KOA). "V podstatě jedinou možnou lokalitou byla Rolava. Je tady dostatek prostoru pro postavení stanů a nechybí ani potřebné zázemí," poznamenal.

Rolava je sice od centra města o něco dál, ale to není podle Kulhánka vůbec problém. Jednak z nedalekého sídliště jezdí autobusy MHD a chybět nebude ani mimořádná festivalová linka, která v minulosti fungovala i na AC Start. Její provoz kopíruje projekce do pozdních nočních hodin. Za plus Rolavy považuje primátor i samotné prostředí. Pokud nepůjdou obyvatelé stanového městečka do kina, mohou se koupat nebo si zabruslit na in-line dráze. Hned vedle areálu je k dispozici supermarket.
 
Nejen batůžkáři při letošním MFF ocení zkvalitnění projekcí ve všech pěti sálech hotelu Thermal. Klasické promítačky nahradí digitální technika, která přišla na téměř deset milionů korun. Kromě Thermalu budou letos festivalové projekce i v dalších kinech, ať už je to Čas nebo Drahomíra, promítat se má znovu v Lázních III i v Grandhotelu Pupp. Několik milionů korun investovalo město do dalších úprav letního kina. Bude zařazeno mezi oficiální kina MFF a měl by se v něm promítat mimo jiné úvodní i závěrečný film.
 
zdroj: ČTK