Spadané listí zastavilo provoz na železnici z Nejdku do Potůčků

Spadané listí ze stromů je za dnešním úplným zastavením provozu na regionální železnici mezi Nejdkem, Novými Hamry a Potůčky v Karlovarském kraji. Listí spadalo tolik a tak klouže, že vlakům prokluzovala kola a krušnohorskou trať, která má v tomto úseku poměrně velké převýšení, nevyjedou. 

Spadané listí ze stromů je za dnešním úplným zastavením provozu na regionální železnici mezi Nejdkem, Novými Hamry a Potůčky v Karlovarském kraji. Listí spadalo tolik a tak klouže, že vlakům prokluzovala kola a krušnohorskou trať, která má v tomto úseku poměrně velké převýšení, nevyjedou. Vlaky tak dočasně nahrazují autobusy, řekl dnes ČTK ředitel Krajského centra osobní dopravy ČD Vladimír Omelka.

Listí, stejně jako sníh, bývá pro osobní motorové vlaky na tratích v kopcích velkou překážkou. "Koleje kloužou, jako by byly namydlené," poznamenal Omelka. České dráhy proto dočasně nasadí mezi Nejdkem a Potůčky silnější lokomotivy, které vagóny utáhnou i na kluzkém listí. "Předpokládáme, že ještě dnes bude železniční doprava obnovena," dodal Omelka.
 
zdroj: ČTK