Skiareály v Krušných horách jsou v provozu, někde sněhu ubývá

Horské lyžařské areály v Karlovarském kraji zůstávají v provozu. Dobré podmínky jsou hlavně ve vyšších polohách, kde je stále dostatek technického sněhu. Kromě sjezdovek jsou ale stráně už bez sněhu. Některé areály zvažují, že letošní výjimečně teplou sezonu ukončí, zjistila ČTK. 

Stále velmi dobré podmínky hlásí areál na Klínovci. "Otevřeno je devět kilometrů sjezdovek všech obtížností. Strojně upraveny jsou sjezdovky Dámská, Pařezovka, U Zabitýho, Přemostěná, Slalomák, Turistická, Pod Zámečkem a č. 6. Do 15. března bude každý den večerní lyžování," informují provozovatelé Klínovce. Na Božím Daru stále jezdí i areál Neklid a Novako. 
    
Kvůli teplému počasí ale zřejmě nadobro skončilo běžecké lyžování. Lyžařské stopy se už neupravují. 
    
Sousední areál Plešivec má také ještě v provozu čtyři sjezdovky. "Snažíme se udržet sjezdové tratě v co nejlepší kondici. Bohužel díky vysokým teplotám a dešti jsou již některé části tratí vydřené. Vzhledem k tomu, že ještě probíhají některé jarní prázdniny, necháváme areál otevřený. Pravděpodobnost, že budeme nuceni areál tento týden uzavřít, je vysoká," upozorňují provozovatelé areálu. 
    
Lyžuje se ale stále i v nižších polohách, na Bublavě nebo v Mariánských Lázních. "I přes nepřízeň počasí je na sjezdovkách slušné množství sněhu a dnes k tomu ještě slunce," zve areál na Bublavě. Jezdí se v Mariánských lázních na Slalomáku a Krakonošce. O konání sobotního závodu ve slalomu v areálu Snowhill se ale rozhodne teprve v pátek. 
 
zdroj: ČTK