Sedm cizinců bylo zadrženo kvůli drogám

Sedm cizinců ve věku od 20 do 50 let zadrželi policisté při úterní rozsáhlé akci v hernách v Karlových Varech zaměřené na drogy. Všichni jsou podezřelí z nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy, informoval dnes ČTK mluvčí karlovarské policie Pavel Valenta.

Policejní akce byla vyvrcholením několikaměsíční práce kriminalistů. "Do akce se zapojilo přes 80 policistů, a to kriminalisté, vyšetřovatelé, psovodi, policisté pořádkové, dopravní a cizinecké policie. Společně s policisty byl akci přítomen i státní zástupce a pracovníci oddělení sociálně-právní ochrany dětí magistrátu," uvedl Valenta.

Policisté při domovních prohlídkách a prohlídkách jiných prostor nalezli poschovávané drogy, konkrétně 180 gramů marihuany a 110 přepravek pervitinu o celkové váze kolem 120 gramů a také peníze. Hodnota zadržených drog by při prodeji přesáhla 100.000 korun.

Po zahájení trestního stíhání bude podán státnímu zástupci podnět k vydání návrhu na vzetí do vazby všech sedmi cizinců, dodal policejní mluvčí.

zdroj: ČTK