ŘSD pokračuje v přípravě silnice R6

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) pokračuje v přípravě stavby obchvatů obcí na trase silnice R6, zvláště ve výkupech pozemků a úpravách projektové dokumentace. Vyplynulo to z jednání zástupců obcí, které leží podél trasy silnice, a zástupců Karlovarského kraje.

Schůzka z ředitelem ŘSD Davidem Čermákem se konala z iniciativy starosty Řevničova Jiřího Petráčka. Cílem setkání bylo získat aktuální informace o přípravě budování obchvatů obcí na trase silnice a o pokračování stavby zastaveného úseku Lubenec - Bošov.

Podle Čermáka se plánují obchvaty Lubence, Hořoviček nebo Řevničova, konkrétní termíny ale zatím nejsou stanoveny. Karlovarský kraj ale považuje přípravu stavby obchvatů pouze za první krok. "Požádal jsem generálního ředitele ŘSD, aby byla obnovena nejen stavba zastaveného úseku Lubenec - Bošov, ale také příprava dalších úseků silnice od Karlových Varů směrem na Prahu," řekl hejtmanův náměstek Martin Havel (ČSSD) s tím, že nedokončená stavba izolovaná od české dálniční sítě znemožňuje příliv investic do Karlovarského kraje. Jeho rozvoj komplikuje i to, že region nemá přímé železniční spojení s hlavním městem.
 
Nyní je dostavěn úsek silnice R6 mezi Chebem a Karlovými Vary. Ve směru na Prahu ale pokračuje rychlostní silnice až od Nového Strašecí. Ale ani už hotové úseky v Karlovarském kraji nejsou zcela v pořádku. Na mostě nad Ohří u Sokolova se objevily závady hned po jeho otevření. Příčinou vzniku prasklin v asfaltovém povrchu mohou být podle znaleckého posudku, který se nechala zpracovat dodavatelská společnost Metrostav špatně provedené izolace pod živičným povrchem vozovky. Nedostatky ale mohou být způsobeny i souhrnem více faktorů.
 
Hejtman Josef Novotný (ČSSD) také dopisem oslovil ministra dopravy Pavla Dobeše (LIDEM), aby v rozpočtu Státního fondu dopravní infrastruktury na rok 2013 a střednědobém výhledu na roky 2014 až 2015 byla například zahrnuta částka na financování aktualizací hlukových map. Požádal také o to, aby fond zařadil do střednědobého výhledu stavby úseků R6 Karlovy - Vary - Olšová Vrata, Olšová Vrata - Žalmanov, Žalmanov - Knínice, Knínice - Bošov a Bošov - Lubenec.
 
zdroj: ČTK