Radnice v Chebu plánuje další most přes Ohři

Řeku Ohři by v Chebu mohl překlenout další, třetí most. Chebská radnice chce využít finanční rezervy v Integrovaném programu rozvoje města a připravit projekt stavby mostu, který by spojil Truhlářskou a Dvořákovu ulici. Pomohl by odlehčit dopravě na dvou stávajících mostech, které spojují obě části města, řekl včera novinářům místostarosta Chebu Tomáš Linda (ODS).

Z Integrovaného programu rozvoje města, na který Cheb dostal dotaci, město opravuje sídliště na Zlatém vrchu. "Měli jsme připraveno několik projektů, které byly v objemu dotace, zhruba za 180 milionů korun. Při výběrových řízeních se ale cena snížila, a tak část prostředků v programu zbývá," vysvětlil Linda.

Radnice chce proto připravit projekt mostu, který by spojil sídliště s centrem města. "Protože vedle je lávka pro pěší, byl by nový most určen pro automobilovou dopravu," doplnil Linda.

Podle předešlých odhadů by most měl stát až 80 milionů korun. Vedení města ale věří, že se podaří zpracovat projekt, který by vyžadoval nižší náklady. Určitě ale půjde o desítky milionů korun.

Dotační program, z kterého Cheb čerpá prostředky na opravy sídliště Zlatý vrch, skončí v roce 2015. Do té doby by měl nový most stát. Bude ale nutné, aby se město dohodlo s ministerstvem na úpravě podmínek dotačního programu.

zdroj: ČTK