Právě se nacházíte:

Psí spřežení v obci Hory

Nová sezona psích spřežení klepe na své dveře. Tréninky a ladění formy tak pomalu finišuje. Krušnohorský sportovní klub psích spřežení pro milovníky tohoto sportu připravil na víkend pořádně žně.

V obci Hory na letišti loketské výsypce se uskuteční po dva víkendové dny finále 1. ročníku Krušnohorského poháru psích spřežení pod názvem Horský den – Sprint na Hornabergu, který pořádá právě Krušnohorský sportovní klub psích spřežení, a to vše ve spolupráci a záštitou starosty obce Hory Milana Pokorného.

Tentokrát se však nepoběží na sněhu, ale na polních cestách a okolí. Saně pak vystřídají káry. První závod Krušnohorského poháru byl k vidění v Hrobě u Teplic, druhý ve Vroutku u Podbořan. Třetí pak uvidí Karlovaráci.

„Pro mašéry a jejich psí spřežení jsme připravili 6,5 kilometru dlouhou trasu. Závodit se bude celkem ve třinácti kategoriích,“ upozorňoval na pestrost startovní listiny závodu ředitel závodu Petr Gurega.

Nejen fanoušci se tak mají na co těšit. Na trase se objeví například psí spřežení složené z Husky, Malamuti, Gronský psi, Samojedi a další rasy.

„Určitě se bude na co dívat. Takže bychom chtěli pozvat širokou veřejnost na netradiční podívanou,“ láká Karlovaráky na finále poháru Gurega.

Organizátoři však tradičně nezapomněli ani na doprovodný program. „K vidění bude ukázka výcviku policejních psů. Dále pak vystoupí Alena Smolíková, která vystoupí se svým psem Keysim v dogdancingu, kterou mohou znát Karlovaráci z Talent mánie,“ poukazoval ředitel závodu. Start prvního závodu se uskuteční v sobotu 22. října od 10.00 hodin. Vstup na akci je zdarma.

„Konec závodu by měl být tak kolem jedné hodiny odpolední. Pak na program přijdou závody dětí se psem. Takže si mohou buď po domluvě psa vypůjčit nebo si mohou donést svého, a tím si tak vyzkoušet tento sport. Celkem se dětský závod poběží ve třech věkových kategorií,“ upozorňoval Gurega.

V sobotu však tímto doprovodný program nekončí. Po celou dobu závodu si budou moci příchozí prohlédnout přistavěná letadla.

Druhý závod se pak poběží v neděli 23. října od 10.00 hodin.

„Po skončení závodu bude na programu slavnostní vyhlášení. Oceněn bude jak celkový vítěz, pro kterého máme připravenou speciální cenu, tak i nejrychlejší mašér,“ podotkl závěrem Gurega.

www.karlovyvary.cz