Předseda karlovarské ODS v reakci na prohrané volby rezignuje

Předseda místní organizace ODS v Karlových Varech Jiří Vaněček rezignuje. Důvodem jsou volební výsledky ODS v krajském městě, kde ODS získala jen 6,46 procenta hlasů a dva mandáty v 35členném zastupitelstvu. Oznámil to dnes straníkům v otevřeném dopise, který má ČTK k dispozici. V minulých komunálních volbách strana v Karlových Varech získala 14,15 procenta hlasů.

Vaněček svolal na 27. října mimořádný sněm sdružení. Na něm se má místní ODS bavit o výsledcích voleb, dalším směřování karlovarské ODS a zvolit předsedu místního sdružení.
 
"Považuji za nezbytné a poctivé, abych v reakci na výsledek voleb v Karlových Varech jako předseda odstoupil. Náš výsledek je pod průměrem celorepublikového výsledku a těšit nás může pouze to, že z tradičních pravicových stran celostátního formátu jsme jedinou pravicovou stranou, která v zastupitelstvu města vůbec nějaké mandáty získala," uvedl Vaněček.
 
ODS byla ve vedení Karlových Varů od roku 1994. Před čtyřmi lety, kdy se voliči přiklonili na stranu místních opozičních sdružení, získala ve volbách ODS ještě 14,15 procenta hlasů. Rok po volbách, po rozpadu původní koalice, se opět do rady dostala jako partner vítězné KOA, TOP 09 a nezávislých zastupitelů.
 
Vaněček si stále stojí za výběrem kandidátů i volební kampaní a ocenil i práci náměstka primátora za ODS Petra Bursíka na karlovarském magistrátu. "Přes vše uvedené se nedostavil výsledek, který jsme všichni očekávali," dodal.
 
Jak uvedl, pokud si ho místní ODS znovu do svého čela zvolí, bude ve funkci pokračovat, přijme ale i jiného předsedu, kterého by si stranící vybrali. Z funkce odstoupí 26. října.
 
zdroj: ČTK