Policie stihá čtyři lidi, na Karlovarsku věznili několik dnů muže

Kriminalisté z Karlovarského kraje stíhají čtyři lidi, kteří v domě na Karlovarsku údajně věznili několik dnů čtyřiadvacetiletého muže. Podle policistů mladíka fyzicky napadali a za pomoci elektrické kladky byl několik hodin zavěšen hlavou dolů. Událost se stala před dvěma týdny. Vězněný muž byl ve vážném stavu a skončil v nemocnici. Obviněným hrozí trest odnětí svobody až na osm let. ČTK o tom dnes informovala policejní mluvčí Zuzana Týřová.

"Pachatelé ve věku 25, 30, 37 a 53 let jsou podezřelí ze spáchání zločinu omezení osobní svobody," uvedla.
 
Podle policie muže věznili a týrali v období od 19. do 24. října. "Čtyřiadvacetiletý muž přijel 19. října k rodinnému domu v obci Sadov vrátit svému zaměstnavateli zapůjčené vozidlo a chtěl s ním ukončit svůj pracovní poměr. Ten ho však slovně a poté i fyzicky napadl, a to údery pěstí do celého těla a následně s údery pokračoval dřevěnou holí," uvedla mluvčí. Napadený se bránil, hůl násilníkovi sebral a útok vracel, poté se snažil z místa utéct. Mezitím si ale násilník přivolal posilu.
 
Další pachatelé podle policie mladého muže svázali a pokračovali ve fyzickém napadání. V noci ho pak za pomoci elektrické kladky na zvedání těžkých předmětů zvedli za nohy hlavou dolů do přibližně metrové výšky, ve které ho nechali viset několik hodin. "Poté ho zavřeli do jedné z místností v domě, kde ho spoutaného k topení nechali pouze o vodě a chlebu několik dní," uvedla policie. Muži se podařilo utéct poté, co mu odemkli pouta, aby mohl na toaletu. Záchranáři ho do nemocnice převezli ve vážném stavu a musel být hospitalizován.
 
Všichni čtyři podezřelí byli zadrženi, soudce bude dnes rozhodovat o uvalení vazby na nejstaršího ze čtveřice.
 
zdroj: ČTK