Ostrov vydal knihy o zámku, obsahují věci zjištěné při obnově

Dvě nově vydané publikace o ostrovském zámku přináší zajímavé skutečnosti, na které se přišlo při jeho rekonstrukci. Například se zjistilo, že založení města se nedatuje do roku, kdy mu udělil městská práva Jan Lucemburský, ale do konce 13. století, kdy tam Přemysl Otakar II. vybudoval obranou tvrz, řekl ČTK starosta Ostrova Pavla Čekana (ČSSD). Rozsáhlá obnova zámku skončila loni v červenci a přišla na 178 milionů korun. 

Historii zámku je věnována konkrétně publikace s názvem Průvodce zámkem v Ostrově, druhá kniha, Průvodce expozicemi zámku v Ostrově, představuje všechny nově vzniklé zámecké expozice, a to Ostrovsko a hornictví a výstavy Zámecký areál v proměnách času a Ze skrytých tajností zámku, kde návštěvníci mohou vidět exponáty nalezené při rekonstrukci objektu. 
    
Obě knihy, jejichž autory jsou Lubomír Zeman a Miluše Kobesová, jsou v češtině i němčině a k dostání jsou v městském infocentru. 
    
V zámku v současné době sídlí městský úřad. Zmíněné expozice jsou pro veřejnosti otevřeny od úterý do neděle od 10:00 do 17:00. K vidění je tam například i kazeta z tepaného stříbra a osázená 44 jáchymovskými a plánskými tolary. 
 
zdroj: ČTK