Oprava padajících skal podél I/6 v Karlových Varech se prodraží

Sanace padajících skal podél průtahu Karlovými Vary bude dražší, než radnice původně doufala. Vítěz výběrového řízení odstoupil a městu nezbylo kvůli podmínkám dotace než přijmout dražší nabídku. Zajištění skal podél silnice I/6 v Karlových Varech tak přijde téměř na 3,8 milionu korun, řekl ČTK náměstek primátora Karlových Varů Jaroslav Růžička (STAN). 

"Je to nepříjemnost, ale nic s tím neuděláme. Vypsali jsme výběrové řízení na sanaci. Do něho se přihlásily čtyři subjekty. Nejlevnější nabídka byla na 2,98 milionu korun, ale vítěz nakonec odstoupil. Druhá nejlevnější nabídka byla o 800.000 dražší," uvedl Růžička. 
    
Za normálních okolností by město vypsalo výběrové řízení znovu, ale protože je tlačí podmínky dotace ze Státního fondu životního prostředí, muselo přistoupit na vyšší nabídkovou cenu, řekl náměstek primátora. "Sanace už měla začít dávno, ale my jsme pořád čekali na pobídku ministerstva a ta přišla až nyní. Pokud bychom vypsali nové výběrové řízení, už bychom nestihli termíny," dodal Růžička. 
    
Práce na silnici začnou bezprostředně po podpisu smlouvy. Hotovy by měly být do konce října. 
    
Průtah Karlovými Vary na silnici I/6 vede u městské části Bohatice podél skalního masivu, který se začal drolit. Je třeba ho zpevnit, aby kameny nekončily na frekventované silnici. Zřejmě si to vyžádá dopravní omezení. 
 
zdroj: ČTK