Novotný zůstane karlovarským hejtmanem, nevěří v brzkou vládu

Opětovně zvolený poslanec Josef Novotný (ČSSD) zůstane zatím i hejtmanem Karlovarského kraje. Obě tyto funkce zastával i v uplynulých třech letech. Jak řekl ČTK, volební výsledky naznačují, že bude trvat hodně dlouho, než se podaří sestavit vládu a je možné, že patová situace skončí i předčasnými volbami. 

"V současné době vůbec nehodlám opouštět místo hejtmana. Teď se čtvrt roku bude usazovat Poslanecká sněmovna, pak se bude další čtvrt roku vyjednávat vláda. Nejdřív dostane šanci sestavit vládu jedna strana, pak další a pokud se vůbec podaří sestavit nějaká vláda, tak se brzy rozpadne," míní Novotný. Podle něj je tak na úvahy o tom, jestli křeslo hejtmana opustit příliš brzy. 
    
Vedení ČSSD před volbami tlačila na své hejtmany, kteří jsou i poslanci, aby si v případě znovuzvolení vybrali, jestli půjdou do sněmovny nebo zůstanou na krajích. Týkalo se to celkem pěti krajů. V jižních Čechách kandidoval a poslancem se stal hejtman Jiří Zimola, v Plzeňském kraji Milan Chovanec, v Karlovarském kraji Josef Novotný, na Vysočině nestraník Jiří Běhounek a v Jihomoravském kraji dostal poslanecký mandát hejtman a místopředseda strany Michal Hašek. 
 
zdroj: ČTK