Novinkou karlovarských vánočních trhů bude Andělská pošta

Se začátkem adventu startují ve větších městech kraje vánoční trhy. V Karlových Varech a v Chebu je doplní program zaměřený především na děti. Zajímavou karlovarskou novinkou bude letos Andělská pošta.

Od desátého prosince se u hlavní pošty objeví ozdobná schránka.

"Lidé do ní budou moci vhodit ofrankovanou obálku nebo pohled s přáním pro kamarády, příbuzné a známé, který ozdobí speciální razítko s andělem," řekla Martina Hrnková z Regeneračního centra Srdíčko, které připravuje i v prostoru vánočních trhů vánoční dílny pro děti. 
 
Právě v ní si děti budou moci od 11. do 21. prosince každý den vyrobit něco jiného. Například namalovat pohled, vytvořit anděla z vlny nebo vyrobit vánoční ozdoby. 
 
V době vánočních dílen bude možné zúčastnit se soutěže nazvané Nakresli koledu a přinášet své kresby na papírech do velikosti formátu A3. V sobotu 10. prosince začne od 16:30 hodin adventní slavnost, při které se rozsvítí Spirála života. Spirála života symbolizuje příchod Vánoc. Organizátoři vytvoří na zemi velkou spirálu z chvojí, v jejímž středu bude hořet svíce. 
 
"Rozsvěcení Spirály života symbolizuje příchod Vánoc. Anděl na začátku spirály podá dětem svíčku, kterou si dojdou cestou podél spirály zapálit od svíce v jejím středu, a cestou zpátky ji položí na místo ve spirále. Děti rozsvítí jak světlo svíčky, tak pomyslné světlo v sobě," popsala Martina Hrnková symboliku akce vycházející z křesťanských tradic. Podobně bude laděný i průvod světlonošů. 
 
Dětem bude patřit také první adventní víkend na svátečně vyzdobeném náměstí Krále Jiřího z Poděbrad v Chebu. Jednotlivé školy a školky budou mít k dispozici stánky, v nichž budou nabízet všemožné vánoční předměty vyrobené školáky. V Chebu bude také možné o následujících sobotách zajít s dětmi do Galerie výtvarného umění na Pohádkové čtení.