Nová vyhlídka v Otovicích nabízí pohled na Krušné hory

Pohled na Krušné hory nabízí ode dneška otevřená Nová vyhlídka, která vyrostla na rozmezí obce Otovice a Karlových Varů - Sedlece. Vznikla jako součást developerského projektu společnosti Moyo holding, ale sloužit bude veřejnosti.

Podle architekta Richarda Sideje byla zakázka zajímavá právě z toho důvodu, že developer, který v okolí nabízí pozemky pro stavbu rodinných domů, chtěl investovat do veřejného prostoru. "To je v mé praxi naprostá výjimka," řekl dnes ČTK. "Na rozdíl od většiny karlovarských, které nabízejí dramatický výhled na lázeňské město, tahle se dívá na klidnou krajinu hor," dodal.
 
Vyhlídka je z kovové konstrukce a má tvar připomínající lidské ucho. Je dlouhá 33 metrů a v nejvyšší bodě je 2,5 metru vysoká a nabízí výhled na vrcholy Krušných hor včetně Klínovce.
 
Podle primátorova náměstka Jiřího Klsáka (KOA) doplní Nová vyhlídka v Otovicích asi dvacítku rozhleden a vyhlídek, kterými se mohou pyšnit Karlovy Vary. Vyhlídky jsou přitom místy, které lákají k procházce a pro mnoho lidí jsou i hlavními cíly výletů.
 
Práce na vyhlídce přitom trvaly poměrně dlouho od nápadu až po realizaci. "Samotná stavba pak trvala asi půl roku," řekl dnes ředitel Moyo Jan Humplík. "Konstrukce z ohýbaného kovu se nejprve vyrobila ze šesti segmentů, které se až na místě svařily," dodal.
 
zdroj: ČTK