Nadace Jedličkova ústavu dostala na MFF od médií 1,4 milionu Kč

S novou humanitární tradicí letos přišli pořadatelé mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech. Díky tomu obdržela Nadace Jedličkova ústavu přes 1,4 milionu Kč od mediálních partnerů MFF ve formě barteru. V této hodnotě může využít Jedličkův ústav prostor pro svou prezentaci ve vybraných médiích. Pro nadaci je to velmi významné a pomůže jí to oslovit veřejnost, řekl ČTK její mluvčí Radek Musílek.  

Jedličkův ústav využije díky daru mediální prostor k obecné prezentaci lidí s postižením. Přestože má dlouholetou tradici a historii, stále se potýká s předsudky. A to i přes kvalitní služby, které poskytuje, uvedl Musílek.

"Dá hodně práce tyto předsudky bořit. To se nám nyní může dařit mnohem lépe. Navíc příští rok oslaví Jedličkův ústav sté výročí. Upozornit chceme také na sbírku na bezbariérový autobus pro studenty ústavu. Sbírku pořádáme po celou dobu festivalu," řekl Musílek.

Jedličkův ústav o sobě dává na filmovém festivalu vědět. Nelze přehlédnout dobrovolníky, kteří po ulicích tahají na šňůrce kasičku v podobě autobusu. Do té mohou lidé vhazovat příspěvky. S dalšími kasičkami procházejí po městě dobrovolnice. Na problematiku postižených a práci s nimi upozorňuje stánek nadace v lázeňském centru. "Připravili jsme i koncert skupiny The Tap Tap a také zábavné odpoledne na kolonádě. Lidé si tady mohou vyzkoušet třeba jízdu na vozících," dodal Musílek.
 
zdroj: ČTK