Na Klínovci se o Velikonocích lyžovalo

Posledním místem na severozápadě Čech, kam o velikonočním prodlouženém víkendu ještě mohli lyžaři zamířit, byl nejvyšší krušnohorský vrchol Klínovec. Na většině sjezdovek leží kolem půl metru sněhu a lyžování přálo i víkendové počasí. Teploty poklesly pod bod mrazu a dokonce nasněžilo několik centimetrů prašanu. Skiareál tak oproti původnímu předpokladu ještě nekončí, oznámili ČTK jeho provozovatelé.

Jedné z posledních možností zalyžovat si využilo po tři volné dny několik stovek lidí. Tratě byly stále dobře upravené a díky nízkým teplotám vydržely i do odpoledních hodin. Lyžaři mohli využít lanovek Cinestar Express a Dámská, otevřeny byly sjezdovky Dámská, Pařezovka, U zabitýho a Přemostěná. Leží na nich jarní firn. Kromě lyžování bez čekání ve frontách lyžaře lákala i cena o 20 procent nižší než v plné sezoně.

V loňském roce skončila na Klínovci sezona 3. dubna, letos se tak lyžuje déle. Od úterý do pátku bude v provozu lanovka Cinestar Express od 08:00 do 15:00 a sjezdovky budou stále denně upravovány. Na víkend plánují provozovatelé areálu jeho otevření od 08:00 do 16:00. Všechny ostatní areály v oblasti už provoz ukončily.

zdroj: ČTK