Na dobrou věc si i letos můžete připít oficiálním festivalovým šampaňským

Tradiční rituál hollywoodských hvězd, známý například i z udělování Zlatých glóbů, nechybí ani na 54. ročníku mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary. Filantropickou iniciativu "Toast for a Cause," tedy "přípitek pro dobrou věc", do festivalového programu zavedla společnost Moët & Chandon, která do Varů i letos přináší oficiální šampaňské filmového festivalu Moët & Chandon. Každý, kdo si tímto šampaňským připije na zdraví a slávu karlovarského festivalu, přispěje zároveň i na neziskovou organizaci Hledáme rodiče. Jejím cílem je informovat veřejnost o pěstounství a vyhledávat vhodné adepty na náhradní rodiče. Patronkou organizace Hledáme rodiče je známá česká herečka Jitka Schneiderová, která "přípitek pro dobrou věc" uváděla. Podpisová lahev již zná svého nového majitele, který se rozhodl zůstat v utajení, a neziskovou organizaci Hledáme rodiče podpořil částkou 350 000 Kč. Dobrou věc můžete podpořit v Moët 1869 Garden na terase Grandhotelu Pupp během celého trvání festivalu.

Známou filantropickou iniciativu Toast for a Cause si i tentokrát vzal pod patronát samotný prezident festivalu Jiří Bartoška. Společně se svou hereckou kolegyní Jitkou Schneiderovou v sobotu odpoledne přednesli přípitek věnovaný dětem a jejich pěstounským rodinám. Výtěžek z letošní dobročinné akce poputuje na podporu neziskové organizace Hledáme rodiče, v níž se od jejího založení Jitka Schneiderová angažuje. Ta během slavnostního přípitku řekla: „S neziskovou organizací Hledáme rodiče spolupracuji od jejího vzniku. Vím, jak dobře a účinně pomáhají pěstounským rodinám a podporují téma pěstounské péče u nás. Obdivuji odvahu a oddanost rodičů, pěstounů, jak s láskou pečují o děti, které ze závažných důvodů nemohou vyrůstat ve své původní rodině. Jsou to lidé, kteří si zaslouží naši podporu a obdiv,” řekla a dodala: „Rozhodnutí, že budu nutit lidi přemýšlet o tom, že je potřeba změnit systém, zákony i uvažování lidí, je to, co mne žene dopředu. Spousta lidí žije v tom, že dětské domovy a kojenecké ústavy jsou pro děti v pořádku. Děti mají přeci právo vyrůstat v rodině!“

Na dobrý účel může přispět každý, kdo si zakoupí elegantní lahvičku Moët Mini (20 cl). Za každou zakoupenou lahvičku věnuje společnost Moët & Chandon 54 korun. Částka je symbolická – odpovídá počtu ročníků Mezinárodního filmového festivalu. Moët & Chandon letos zároveň slaví 150 let svého legendárního šampaňského Moët & Chandon Impérial Brut a tak na dobrou věc přispěje výtěžkem z prodeje zlaté ikonické lahve Moët & Chandon o objemu 600 cl., která již zná svého majitele za úctyhodnou částku 350 000 Kč! Pro letošní festival lahev navíc vyzdobila italská šperkařské firma Gismondi 1754. 

Lahev je výjimečná nejen svým objemem a vyšperkováním, ale především podpisy, kterými se na ni zvěčnily, a ještě zvěční největší hvězdy letošního festivalu, mezinárodní i ty české. Na konci zahajovacího ceremoniálu ji v Grand hotelu PUPP podepsala i největší hvězda 54. filmového festivalu oscarová herečka Julianne Moore, která převzala cenu prezidenta MFF Karlovy Vary. Svůj podpis připojili také američtí herci Billy Crudup a Casey Affleck.

"Za minulé dva ročníky se díky přípitkům a štědrému příspěvku podařilo vybrat celkem 900 000 Kč a dle mých informací už teď můžeme říct, že letos bude příspěvek přesahovat 1 000 000 Kč. Děkujeme všem dárcům, kteří se rozhodli neziskovou organizace Hledáme rodiče skrze naší filantropickou aktivitu podpořit," uvedl Ján Kotúč, Country Manager společnosti Moët & Chandon Česká republika.