Muž ohrožoval lidi zbraní, nyní ho hledá policie

Karlovarská policie pátrá po muži, jenž zřejmě ohrožoval cestující v autobusu MHD střelnou zbraní. Incident se stal v pátek v autobusu linky číslo 2, který jel kolem 21:45 od zastávky MHD Tržnice k Divadelnímu náměstí. Ozbrojený muž prý vytáhl zbraň poté, co se dostal do slovní rozepře s dvacetiletým mladíkem. Podle policie ho napadl i poté, co z autobusu vystoupili, pistolí ho udeřil do hlavy a poranil. ČTK o tom včera informoval mluvčí krajské policie Pavel Valenta.

Společně s řidičem autobusu MHD v tuto dobu cestovalo asi 30 lidí. Pachatel se pohyboval ve společnosti mladé ženy, uvedl Valenta. Ozbrojený muž byl hubený a vysoký 185 až 190 centimetrů. Měl velmi světlou pleť, výrazně protáhlý obličej a pleš. Na levé straně obličeje mezi okem a uchem měl černou pihu. Na sobě měl černou plátěnou bundu, na hlavě černou basebalovou čepici s rovným kšiltem a bílým nápisem, který vypadal jako grafitti. Mluvil plynule česky, bez jakéhokoliv přízvuku, uvedl Valenta.

Dívka, která ozbrojeného muže doprovázela, byla 160 až 165 vysoká, měla dlouhé světle hnědé vlasy. Na sobě měla růžovou lyžařskou bundu s barevnými vzory a světle modré džínové kalhoty. "Policie žádá případné svědky nebo cestující uvedeného autobusu, aby se přihlásili na linku 158 nebo na mobilním čísle 728 864 846," dodal mluvčí.

zdroj: ČTK