MOËT na KVIFF 2018 podpoří nadační fond AutTalk Kateřiny Sokolové

Moët & Chandon, nejpopulárnější šampaňský dům na světě, včera v rámci 53. Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary oficiálně otevřel Moët Summer Lounge. Country manager společnosti Ján Kotúč v něm přivítal známé osobnosti české kultury a další hosty, kteří svou přítomností podpořily záměr značky Moët získat během filmového festivalu finanční prostředky na podporu nadačního fondu AutTalk Kateřiny Sokolové. Činnost fondu krátce představila právě jeho zakladatelka a vyzvala prezidenta festivalu Jiřího Bartošku, aby tradiční rituál hollywoodských hvězd Toast for a Cause,“ tedy „Přípitek pro dobrou věc“ osobně zahájil.  Do podpory nadace se mohou během festivalu zapojit i významné osobnosti, které neměly možnost se setkání zúčastnit, a hlavně samotní filmoví fanoušci, návštěvníci festivalu.  

Včera odpoledne byl na terase hotelu Thermal slavnostně otevřen Moët Summer Lounge – chill-out místo, které festivalové návštěvníky v následujících dnech ochladí nejen bublinkami Moët Ice Impérial ale i neopakovatelnou atmosférou neobyčejného lounge baru, přímo v centru dění.

Při slavnostním otevření Moët Summer Lounge proběhl tradiční rituál hollywoodských hvězd „Toast for a Cause,“ tedy „Přípitek pro dobrou věc“, kterého se ujal prezident festivalu Jiří Bartoška. „Cílem této filantropické aktivity je podpořit nadační fond AutTalk, který pomáhá lidem trpícím autismem. Za každou slavnou osobnost, která přijde do Lounge v průběhu festivalu a připije na dobrou věc, přispěje Moët finanční částkou nadačnímu fondu Kateřiny Sokolové 5 000 Kč, vysvětluje Ján Kotúč, Country manager značky Moët & Chandon.

„Je pro nás velikou ctí, že „Přípitek na dobrou věc“ je tento rok věnovaný právě lidem s diagnózou poruchy autistického spektra, právě pro naši nadaci. Ač by se mohlo na první pohled zdát, že jde jen o běžné spojení modelky s charitou, zdání klame.“ Komentuje své aktivity Kateřina Sokolová a dodává: „Můj mladší bratr Radovan je autista a pro mne a mého otce byla jeho diagnóza obrovským impulsem k tomu, abychom začali pomáhat nejen jemu, ale i ostatním, kterých se problematika autismu bytostně týká.“

Mezi prvními podpořily Toast for a Cause mimo jiné Alena Mihulová s dcerami, Jiří Dvořák, Pavol Habera, Daniela Peštová, Vlastina Svátková nebo Hana Vagnerová. Přispět nadačnímu fondu AutTalk mohou také všichni návštěvníci karlovarského festivalu, kteří si během festivalového týdne po vzoru slavných herců vychutnají v Moët Summer Lounge šampaňské Moët & Chandon. Zakoupení elegantní lahvičky Moët Mini (20 cl) přinese fondu AutTalk počet korun odpovídající počtu ročníků MFF KV, tedy 53 Kč. Na prodej je však i ikonická podepisovaná lahev o objemu 600 cl, kterou jako každý rok poctí svým podpisem přítomné filmové hvězdy. Tato lahev je určená pro toho, kdo podpoří nadaci AutTalk největší částkou.

Nejpopulárnější šampaňské na světě Moët & Chandon je oficiálním šampaňským 53. Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary.