Ministr dopravy slíbil, že obnoví stavbu silnice R6 u Bošova

Pozastavená přestavba silnice I/6 na rychlostní komunikaci R6 mezi obcemi Lubenec a Bošov bude ještě v tomto roce opět zahájena a bude pokračovat i v roce 2014. Dohodli se na tom ministr dopravy Zdeněk Žák s hejtmanem Karlovarského kraje Josefem Novotným (ČSSD). Pokračovat mají i přípravy dalších úseků stavby silnice z Karlových Varů do Prahy, řekl dnes Novotný ČTK.

Setkání na ministerstvu dopravy iniciovali zástupci Karlovarského kraje především proto, že v předchozím období nebyla dostavba R6 zahrnuta do dopravní sektorové strategie. "Po dohodě s ministrem dopravy Zdeňkem Žákem nám bylo přislíbeno, že dojde k obnovení stavby v úseku R6 Lubenec - Bošov. Následně schválil znovuzahájení prací Výbor Státního fondu dopravní infrastruktury. Stavba by měla začít ještě v tomto roce," uvedl Novotný.
 
Hejtman Karlovarského kraje také požádal, aby při vykupování pozemků pro další etapy bylo počítáno s tím, že by silnice měla vést ve čtyřpruhu.
 
Podle Novotného se jednalo také o tom, aby výsledky ekonomické studie k R6 byly zapracovány do dopravní sektorové strategie, a o možnostech financování dostavby R6. "V následujícím období má dostavba R6 šanci na financování z evropských peněz prostřednictvím Operačního programu Doprava, který se nyní připravuje na čerpání prostředků v období od roku 2014," upřesnil náměstek hejtmana Petr Navrátil.
 
Stavba R6 Lubenec - Bošov je jedním z úseků přestavby silnice I/6 na rychlostní silnici R6. Hlavním cílem stavby je zvýšení kapacity a úprava stávající dvoupruhové silnice I/6 v úseku západně od Lubence. Ta je v současné době vedena po dvoupruhové komunikaci v šířkách cca 8-10 metrů. Stavba byla zahájena v květnu 2010, ještě v témže roce ji ale stát z důvodu nedostatku financí zastavil.
 
zdroj: ČTK