Lyžování v Karlovarském kraji zatím nekončí, sněhu je dost

Lyžařské areály v Karlovarském kraji začátek jara nijak nepoznamenal. Na sjezdovkách je sněhu dost a zatím neubývá. Areály tak nabízejí upravené sjezdovky, minimální čekací doby a většinou také snížené ceny, sdělili ČTK provozovatelé areálů. 

Na Klínovci leží stále přes metr sněhu. "Podmínky pro lyžování i běžkování zůstávají nadále vynikající. V provozu jsou lanové dráhy CineStar Express a Dámská, v miniareálu vleky E a F," uvedli provozovatelé areálu Klínovec. 

Všechny sjezdovky kromě vleku za hotelem Praha jsou v provozu také v areálu Neklid na Božím Daru. Jezdí tři ze šesti vleků a sněhu je na sjezdovkách zhruba 70 centimetrů. V okolí Božího Daru jsou upravené také běžecké tratě v délce desítek kilometrů. 
    
Bublava má 55 centimetrů prachového sněhu a v provozu jsou zde všechny hlavní vleky a lanovka. "Na Bublavě sezona ještě nekončí. Také předpověď na další dny slibuje krásné lyžování," informují provozovatelé areálu. 
    
Teploty pod nulou a občasné sněžení pomáhají také areálům v nižších polohách. Dobré lyžařské podmínky, dostatek sněhu a nižší mimosezonní jízdné nabízí areál Snowhill v Mariánských Lázních. Jezdit se tam bude nejméně do Velikonoc. Také v Aši se díky mrazům zatím daří udržet lyžařský areál v plném provozu. 
 
zdroj: ČTK