Letišti Karlovy Vary vzrostl ve čtvrtletí počet odbavených lidí

Letištěm Karlovy Vary prošlo v letošním prvním čtvrtletí o 7,8 procenta více cestujících než před rokem. Podle obchodního a marketingového ředitele letiště Radka Zábranského letiště, které je v majetku Karlovarského kraje, za první tři měsíce roku odbavilo 22.999 pasažérů. Vývoj podle něj odpovídá předpokladům vedení letiště, sdělil dnes ČTK.      

Zatímco v lednu a únoru počet cestujících stagnoval, výrazně jich přibylo v březnu, kdy branami letiště prošlo 10.607 pasažérů. Loni v březnu to bylo 8092 cestujících. "Přestože finanční výsledky za první čtvrtletí ještě v tuto chvíli nejsou k dispozici, z předběžných čísel vyplývá, že bude překročen zisk, kterého bylo dosaženo za stejné období loňského roku," uvedl Zábranský. 

V letošním roce plánuje společnost hrubý zisk před zdaněním 12 milionů korun. To je stejný výsledek, jaký letiště vykázalo podle zatím neauditovaných čísel vloni. 
    
"Přestože byl vývoj v prvním čtvrtletí velmi pozitivní, změny v letovém řádu ohlášené na druhé čtvrtletí mohou znamenat určité snížení dynamiky růstu počtu cestujících," uvedl Zábranský. Přerušit lety do ruské Ťumeně plánuje po dobu letního letového řádu do 27. října společnost Ural Airlines. To ale podle obchodního ředitele letiště velký dopad mít nebude, protože pasažérů na této lince nebylo mnoho a jejich počet neodpovídal očekávání. 
    
Od konce května rovněž ohlásila přerušení letů do Petrohradu společnost Rossiya. "V tomto případě jde o krok, který může souviset s dlouhodobě plánovanými změnami v oblasti civilního letectví v Rusku, konkrétné s avizovaným spojením společnosti Rossiya s Aeroflotem," uvedl Zábranský. Linku do Petrohradu bude nicméně z Karlových Varů nadále provozovat ČSA. Karlovarské letiště také věří, že ČSA využije nově přidělená obchodní práva k letům do dalších ruských měst. 
 
zdroj: ČTK