Kraj chystá přestěhování plicního oddělení karlovarské nemocnice

Karlovarský kraj chystá přestěhování plicního oddělení karlovarské nemocnice. Využít chce 50 milionů korun, které krajům nabídlo ministerstvo zdravotnictví. Kraj zároveň požádal město Karlovy Vary, aby se na investici podílelo, řekl ČTK náměstek hejtmana Karlovarského kraje Jakub Pánik (ČSSD).

Z 50 milionů korun chce kraj dát zhruba 13,5 milionu korun na obnovu vozidel pro záchrannou službu. Zbytek by měl jít právě na plicní oddělení, které nyní sídlí v odděleném pavilonu, ale krajská nemocnice má připravený projekt na jeho přestěhování do chystané nástavby centrálního oddělení, řekl ČTK Pánik. 
    
"Celý projekt přestěhování plicního oddělení vychází přibližně na 50 milionů korun. Napsali jsme proto primátorovi Karlových Varů, aby se na něm město podílelo," uvedl Pánik. 
    
Město Karlovy Vary na rozdíl od Chebu nebo Sokolova zatím místní nemocnicí finančně nepodporuje. Náměstek primátora Michal Riško (ČSSD) ale ČTK řekl, že město by si mělo vzít příklad z ostatních velkých měst a nějakou formou by mělo začít nemocnici pomáhat. V posledních minimálně pěti letech se tak nedělo. 
    
Podle Pánika by letos chtěl kraj pracovat na projektu stěhování plicního oddělení a stavbu a přesun uskutečnit v příštím roce. Taková je i podmínka ministerstva zdravotnictví, aby se peníze do konce příštího roku vyčerpaly, dodal Pánik. 
 
zdroj: ČTK