Karlovy Vary dokončují centrum pro děti i záchranáře

Karlovy Vary dokončují Centrum zdraví a bezpečí, které využijí děti k výuce, ale i profesionální záchranáři k výcviku. Unikátní projekt, jediný v Česku, staví město s pomocí dotace. Stát má 44,6 milionu korun bez DPH, řekl dnes ČTK náměstek primátora Karlových Varů Čestmír Bruštík (ANO). 

Stavbu převezme město na začátku července. Pro veřejnost se ale otevře dnem otevřených dveří až v září. Centrum nabízí infrastrukturu potřebnou pro vzdělávání a trénink prevence běžných rizik i mimořádných situací, popsal Bruštík. "Je zde dětské dopravní hřiště, stanoviště policie i hasičů. Je tu ale i simulace domácnosti, aby děti věděly, co všechno je může v životě potkat a představuje riziko," uvedl Bruštík. 
    
Centrum má sloužit k nácviku součinnosti záchranářů a veřejnosti, výcviku jednotlivých složek IZS, pro školní i mimoškolní aktivity dětí a mládeže. 
    
Podle mluvčího krajských hasičů Martina Kasala ale umožní nové centrum i cvičení hasičů. "Může zde například probíhat výuka a vzdělávání dobrovolných hasičů," řekl ČTK Kasal. 
    
Projekt je od počátku součástí Integrovaného plánu rozvoje města, který byl financován Regionálním operačním programem Severozápad. 
 
zdroj: ČTK