Karlovarský kraj v září projedná koncepci zdravotnictví

Zastupitelstvo Karlovarského kraje v září projedná koncepci akutní lůžkové péče v kraji. Podle dokumentu by měla být všechna stávající akutní lůžka zachována s tím, že mezi jednotlivými obory se může počet lůžek přerozdělit. Nejvíce specializovaným zařízením v kraji by měla zůstat Krajská nemocnice v Karlových Varech (KKN), řekl dnes ČTK hejtmanův náměstek pro oblast zdravotnictví Jakub Pánik (ČSSD). 

"Vize do budoucna je jednoznačně v tom, že nemocnice v Karlových Varech by měla být nejvíce specializovanou nemocnicí v kraji, vhodně doplněná nemocnicí v Sokolově, v Ostrově a v Chebu. Všechny obory, které v této době v nemocnicích máme, zůstanou zachovány. Máme expertní komisí zhodnoceno, že je to stav, který Karlovarskému kraji vyhovuje a odpovídá," uvedl Pánik. 
    
Podle náměstka koncepce počítá s tím, že by v každém oboru byl určen odborník. "Například chirurgie by si tak určily svého odborníka, který bude definovat vizi oboru na příští roky a ostatní kolegové ho budou respektovat," řekl. 
    
Dokument ještě před zastupitelstvem projde výborem pro zdravotnictví. Kraj si také nechal zpracovat audit KKN od společnosti Nexia. Ten určí potřebnost jednotlivých oborů nebo například přístrojového vybavení. Koncepce by současně měla určit i možnosti financování. 
    
Poslední tři koncepce, které si kraj nechal zpracovat, jeho zastupitelstvo letos v dubnu odmítlo. Za odkládání řešení zadluženého zdravotnictví si tehdejší vedení kraje vysloužilo kritiku opozice. 
 
zdroj: ČTK