Karlovarský kraj dá letos do silnic přes miliardu korun

Více než jednu miliardu korun chce letos dát Karlovarský kraj na opravy a investice do silnic. Proti minulým rokům je to podstatně víc, a to díky opětovnému spuštění Regionálního operačního programu (ROP) Severozápad. Jen z něho by na silnice v kraji mělo být letos 680 milionů korun, řekl novinářům náměstek hejtmana Karlovarského kraje Petr Navrátil (ČSSD). 

Pokud Karlovarský kraj uspěje se všemi žádostmi o dotace, tak by na investice mělo být podle Navrátila z regionálního operačního programu, operačního programu životní prostředí a z prostředků kraje celkem 741 milionů korun. K tomu se počítá ještě s téměř 300 miliony korun na neinvestiční výdaje, dohromady tedy přes miliardu. 
    
"V minulých dvou letech jen dobíhaly některé starší investice. Nyní se natlačila celá výstavba do jednoho a půl roku. Bude to velmi hektické a bude to představovat i řadu omezení a uzavírek," doplnil Navrátil. 
    
Na neinvestiční opravy a údržbu silnic letos dá Karlovarský kraj 278,6 milionu korun. Je to zhruba stejně jako loni. Většinu z toho představuje zimní a letní údržba silnic druhé a třetí třídy. "Počítáme přitom, že díky teplé zimě ještě něco ušetříme," poznamenal náměstek hejtmana. 
    
Mezi největší investice do silnic, které letos začnou, patří jihovýchodní obchvat Chebu a modernizace silnic v okolí Hroznětína. Pro každou ze staveb se letos počítá s 200 miliony korun. 
    
Z vlastních peněz bude letos kraj investovat asi 36 milionů korun, například do průtahu Luby u Chebu, silnice ve Slapanech nebo rekonstrukce mostu v Nivách. 
 
zdroj: ČTK