Karlovarský kraj chce mít plány konečné podoby svých nemocnic

Karlovarský kraj chce mít do jara plán na konečnou podobu všech tří svých nemocnic. U chebské je už víceméně jasný, podobný plán chce kraj ale ještě stanovit u sokolovské nemocnice, kterou spravuje soukromá společnost Nemos, a karlovarské nemocnice, kde je několik variant využití pozemků a budov. ČTK to dnes řekl náměstek hejtmana Karlovarského kraje Jakub Pánik (ČSSD).  

Karlovarská nemocnice tento měsíc dokončila centralizaci lékařské péče, při které se několik oddělení z budov v areálu přestěhovalo do centrálních pavilonů. Uvolněné objekty nemocnice přestane postupně využívat.

"Je potřeba si říct, jestli budovy prodáme nebo je využijeme jinak. Například sem můžeme přestěhovat střední zdravotnickou školu," uvedl Pánik. Další možností by bylo přemístění karlovarského krajského domova pro děti do tří let. Obě zařízení nyní sídlí ve vilách v Karlových Varech, které by bylo zřejmě možné snáze prodat než objekty v nemocničním areálu.

Podle Pánika je ale nutné zpracovat ekonomické posouzení všech variant tak, aby mohli krajští zastupitelé zodpovědně rozhodnout.

V Chebu chce kraj dokončit druhou část rekonstrukce pavilonu B. Podle odhadů by měla stát asi 350 milionů korun, přispět by na ni mohlo i město Cheb. Plán konečného stavu nemocnice má předložit i Nemos, který spravuje sokolovskou nemocnici. Do modernizace jejích budov kraj v posledních letech pravidelně investuje 50 milionů korun ročně.

zdroj: ČTK