Karlovarský karneval prověřil déšť, průvod ale stejně došel

Karnevalový průvod masek byl v sobotu hlavním bodem programu Karlovarského karnevalu. Letos poprvé dvoudenní karneval ale pronásledovala nepřízeň počasí. Kvůli záplavám se museli pořadatelé zrušit karneval na vodě a karnevalový průvod dnes zasáhla průtrž mračen. Přesto průvod celou svou trasu prošel, potvrdila ČTK za pořadatele Věra Sekyrová.

Karneval letos dostal přidáno od města i od hlavního sponzora. Proto se mohl rozšířit na dva dny i o nové části programu. Už v pátek začal karneval romantickou jízdou po Teplé. I u ní ale organizátoři do poslední chvíli váhali, jestli jízdu vzedmutá hladina Teplé umožní. Zrušena byla dnešní dopolední karnevalová jízda netradičních plavidel.
 
Hlavní bod programu, karnevalový průvod, ale přilákal do ulic lázeňského města mnoho set lidí. Ti sledovali průvod masek a atrakcí po obou stranách třídy T. G. Masaryka. V několikasetmetrovém průvodu byli akrobati na chůdách, dámy se škraboškami, anděl, asijský drak, tanečnice, princezny a desítky dalších figur i Dan Nekonečný, který jej vedl a po průvodu měl v Karlových Varech také koncert.
 
Prudký déšť rozehnal v půlce průvodu jeho účastníky, kteří se k němu připojili, i diváky. Ale protože déšť po asi půlhodině ustal, diváci se vrátili na jeho druhou část a příchod před hotel Thermal. Zmoklé masky i přes nepřízeň počasí došly.
 
Karlovarský karneval, který je zřejmě největší ve střední Evropě, se stává jednou z turistických atrakcí. Ve městě se konal už pošesté. Podle hlavního organizátora Martina Müllera jsou celkové náklady asi 2,5 milionu korun. Město na něj letos přispělo 500.000 korunami.
 
zdroj: ČTK