Karlovarský festival uvede opět přes pět desítek projekcí

Na mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech si dnes fanoušci budou moci vybrat z více než pěti desítek projekcí. Před polednem bude o své činnosti informovat filmová nadace České televize, energetické skupiny RWE a společnosti Barrandov Studio a hned poté se novináři setkají s režisérkou americko-lotyšského filmu Šutry v kapsách Signe Baumaneovou.

V Městském divadle bude po poledni promítnut restaurovaný němý film Svatopluka Inemanna Milenky starého kriminálníka z roku 1927 s Anny Ondrákovou a Vlastou Burianem. O bilanci uplynulého roku a plánech bude s novináři hovořit ředitelka Státního fondu kinematografie Helena Bezděk Fraňková.
 
Večer bude mít v Kongresovém sále Thermalu projekci soutěžní film Fóra nezávislých Parádně pokecal režiséra Tomáše Pavlíčka a v Letním kině se uskuteční projekt nazvaný Play.Cinema - Ohm Square live & the film Sunrise. Jde o začátek série unikátních filmových představení s živě zahraným soundtrackem v podání známých českých hudebních uskupení. Elektroničtí Ohm Square zahrají živě svůj soundtrack k jednomu z nejslavnějších filmů němé éry - Sunrise. Film natočil v roce 1927 jako svůj debut v Hollywoodu slavný německý režisér F.W. Murnau.
 
zdroj: ČTK