Karlovarské minerální vody začnou s opravou pavilonu Löschner

Společnost Karlovarské minerální vody (KMV) zahájí rekonstrukci dalšího z památkově chráněných objektů v Kyselce na Karlovarsku. Už tento týden by měl být vyhlášen tendr na dodavatele rekonstrukce pavilonu Löschner, v němž vznikne muzeum značky Mattoni, řekl dnes novinářům generální ředitel KMV Alessandro Pasquale. 

KMV chtějí celkem investovat do oprav tří objektů zhruba 60 milionů korun. "Podle požadavků památkářů už byla dokončena oprava střechy hotelu Praha. S dalšími úpravami čekáme, až bude jasné, k čemu bude budova sloužit," uvedl Pasquale. Práce přišly asi na osm milionů korun. 

Dělníci také pracují na rekonstrukci domu Stallburg, ve které by mělo vzniknout osm bytů. Podle Pasqualeho má firma už teď tři zájemce o budoucí byty. "Zdá se, že byty rychle zaplníme, což jsme původně ani nečekali," uvedl Pasquale. Přestavba by podle rozpočtu měla stát asi 30 milionů korun. 
    
Za rekonstrukci pavilonu Löschner KMV zaplatí kolem 25 milionů korun. Asi za rok by měla být hotová. 
    
Zároveň by se už po čtyřměsíčním zdržení mohlo začít pracovat na objektech, které dosud vlastní společnost RIS a které slíbila převést na obecně prospěšnou společnost Lázně Kyselka. "Konečně se nám podařilo získat výpis z trestního rejstříku pana Rudolfa Mattoniho ze Spojených států a doložit je soudu. Pak už nic nebude bránit převedení pozemků a hned na to zahájení záchranných prací," řekl dnes ČTK Vladimír Lažanský, který stojí v čele o.p.s Lázně Kyselka. 
    
Podle Lažanského není ale pro zahájení rekonstrukčních prací nutné, aby byly na společnost převedeny pozemky. "To bude až v druhé vlně. Většinu pozemků dostaneme. Mattonka si chce nechat jen úzké nudle, kde má zkušební vrty," uvedl Lažanský. 
    
Podle Lažanského se do lázní Kyselka zřejmě zajede podívat nastupující prezident Miloš Zeman. "Do Kyselky by měl údajně přijet ještě před svým uvedením do funkce. Pokud ano, budeme se mu věnovat. Sám ve své kampani mluvil o potřebě věnovat se záchraně historických památek," řekl Lažanský. 
 
zdroj: ČTK