Karlovarská záchranná služba získala nové vybavení za 76 milionů

Zdravotnická záchranná služba Karlovarského kraje pořídila 14 nových sanitních vozů a technologie pro ně i dalších 17 vozidel. Modernizace vozového parku stála 76 milionů korun, z toho 64 milionů bylo z evropské dotace, řekl dnes novinářům ředitel krajské záchranné služby Roman Sýkora. 

Kromě základní zdravotnické výbavy mají nové i starší vozy mobilní technologické vybavení posádek vozidel. Zahrnuje například tablety pro vypisování elektronické zdravotnické dokumentace, tiskárny, modemy, kamery navigace, vozidlové terminály a radiostanice. 
    
Současí vybavení vozidel je i systém e-Health. Ten umožňuje sdílení dat o pacientovi s nemocnicemi, kam sanitky lidi v ohrožení života vezou. "Údaje o pacientovi, historii léčby, lécích, které užívá, a podobně se dozví záchranáři již na cestě za ním. Naopak přesnou informaci o stavu pacienta dostanou nemocnice ještě během převozu pacienta," uvedl náměstek hejtmana Karlovarského kraje Jakub Pánik (ČSSD). 
    
Do výzvy se zapojila karlovarská záchranná služba už v polovině loňského roku. Zadávací dokumentace byla hotova v prosinci, v únoru vyhodnotila nabídky. První dodávku nových aut dostali záchranáři v září a nyní se dokončuje instalace technologií. Nové sanitky nezůstanou jen v Karlových Varech, ale budou rozděleny mezi výjezdové základny v celém kraji. 
 
zdroj: ČTK