Imperial Karlovy Vary zvýšila tržby, i přes mírný úbytek hostů

Lázeňská společnost Imperial Karlovy Vary, a.s. dosáhla v prvním pololetí letošního roku tržeb 304 milionů korun, což je o šest procent více než před rokem. Tržby jí vzrostly i přesto, že hotely společnosti navštívilo letos 11.703 hostů, což je asi o desetinu méně než před rokem. Na tržbách se to ale nepodepsalo, i díky výraznému zvýšení průměrné délky pobytu i vyšším cenám za ubytování, řekl dnes novinářům při zahájení ředitel hotelu Imperial Jiří Švaříček. 

"Průměrná délka pobytu v prvním pololetí se prodloužila na 11,06 dne, zatímco loni to bylo v průměru 6,8 dne. Nejdůležitějšími trhy zůstávají Rusko, Německo, Česká republika a Ukrajina," uvedl Švaříček. 
    
Loni dosáhla Imperial Group, která sdružuje Imperial Karlovy Vary, a. s. a Imperial nemovitostní, uzavřený investiční fond, a.s. obratu 590 milionů korun a vytvořila zisk 90 milionů korun. Podle výroční zprávy měla samotná Imperial Karlovy Vary, a.s. loni ztrátu před zdaněním 19,7 milionu korun, investiční fond pak vykázal zisk 108,6 milionu. 
    
Imperial Karlovy Vary se skládá z hotelů Imperial a Spa Resort Sanssousi. Lázeňská společnost už dokončila rekonstrukci Sportcentra u hotelu Imperial za asi 16 milionů korun, letos plánuje pokračovat v rekonstrukci pokojů Imperialu nebo přestavbu Klubu Imperial na nekuřácký za asi dva miliony korun. 
    
Společnost Imperial patří mezi největší lázeňské firmy v Česku. Loni se u ní léčilo 15.347 lázeňských hostů a dalších 9586 hostů využilo hotelové služby. Z hlediska lázeňské péče se ale orientuje hlavně na samoplátce, převážně ze zahraničí. Podle lékařské ředitelky hotelu Imperial Marie Rebjonkové loni na komplexní pobyt hrazený pojišťovnou přijelo do Imperialu 56 pacientů, letos zatím 36. 
 
zdroj: ČTK