Filmový Festival Oty Hofmana v Ostrově připravil letos nový tým

S novým organizačním týmem začne 5. října 46. ročník dětského filmového a televizního festivalu Oty Hofmana v Ostrově na Karlovarsku. Změny v týmu byly nutné kvůli klesající úrovni akce v minulých letech, řekl dnes novinářům ředitel Domu kultury v Ostrově Karel Tetur. Letos se na přehlídce představí hlavně dětem jedenáct soutěžních snímků.

"Velmi komplikovaná byly příprava tím, že se začalo s pětiměsíčním zpožděním. Předchozí ředitelka nastavila úroveň festivalu tak, že hlavní protagonisté byli velmi nespokojeni, zejména Ota Hofman, syn Oty Hofmana, podle kterého se festival jmenuje," řekl dnes ČTK Tetur.
 
Podle Tetura je tradice festivalu tím, co má nezměrnou cenu. A to přesto, že festival funguje s rozpočtem okolo milionu korun.
 
Kromě klasických televizních a filmových snímků v hlavní soutěži porota posoudí i snímky dětské a studentské. Na festival se jich dostalo dvanáct.
 
Rozšíření festivalu o soutěžní snímky vytvořené dětmi a studenty je jednou z novinek. Do dětské soutěže se zapojily například DTV Liberec, MTD Praha a nebo žáci Základní umělecké školy v Němčicích nad Hanou. Studentské snímky budou reprezentovat práce studentů Filmové akademie Miroslava Ondříčka v Písku nebo Fakulty multimediálních komunikací ze Zlína.
 
Festival potrvá od 5. do 9. října a kromě filmových projekcí českých snímků pro děti a mládež nabídne i bohatý doprovodný program, koncerty, divadlo, tvůrčí dílny pro děti nebo výstavy.
 
Podle Tetury je o festival mezi dětmi a školami velký zájem a většina představení je vyprodaná a mnohdy sál ani nestačí.
 
zdroj: ČTK