Dostaňte Jágra s Haškem na plátna kin

Stále se rádi občas podíváte na záběry našich „zlatých hochů“ z Nagana? Nyní máte jedinečnou příležitost je vidět znovu. A tak trochu jinak. Díky chystanému filmu Nagano – Zrození hrdinů na plátně kin ožijí hokejové legendy v čele s Jaromírem Jágrem, Dominikem Haškem, Ivanem Hlinkou, Wayne Gretzkym a dalšími, tak, jak je ještě nikdo nikdy neviděl, a to v originální loutkové podobě. K tomu, aby film mohl úspěšně dorazit na plátna kin, mohou do konce roku dopomoci i lidé díky crowdfundingové kampaňi.  

Tvůrci filmu se nyní obracejí na širokou veřejnost s prosbou o podporu na výrobu nových loutek českého národního hokejového týmu z Nagana. „Aktuálně chceme spustit výrobu nových loutek, která je velmi finančně velmi nákladná. Například loutka pro hlavní postavy stojí okolo dvěstě tisíc korun, proto jsme se rozhodli rozjet kampaň na HitHitu, kde je naším cílem s podporou fanoušků vyrobit, co nejvíce loutek hráčů českého nároďáku. Celou kampaň odstartujeme s Jaromírem Jágrem a Dominikem Haškem“ říká režisér filmu Pavel Sadílek. 

Na snídani s Dominikem Haškem
Fanoušci mohou podpořit vznik snímku jakoukoliv částkou, za které obdrží zajímavé odměny. Například možnost posnídat s Dominikem Haškem, stát se autory zlatého gólu díky komentáři Roberta Záruby, zavolat si s Gumou (samozřejmě s Jiřím Šlégrem) či dokonce mít vlastní loutku, která si ve filmu zahraje. 
Kvůli autenticitě se na scénáři podílí i brankář zlatého českého výběru Dominik Hašek a televizní komentátor Robert Záruba, kteří jsou nedílnou součástí hokejového turnaje století. „Do scénáře jsem přispěl některými svými postřehy. Především tím, jak to vypadalo v zákulisí, v kabině, což lidé nemohli vidět,“ říká legendární brankář Dominik Hašek o svém podílu na filmu. 

Simona Stašová v roli lapačky
Ve filmu uslyšíme hlasy mnoha známých osobností: například Jiřího Bartošky v roli Ivana Hlinky, Vojty Dyka, který propůjčí hlas Jaromíru Jágrovi, či Simony Stašové, která namluví lapačku Dominika Haška. Snímek vzniká k dvacetiletému výročí od olympijských her v Naganu.

Odkaz na HitHit:
hithit.cz/zrozenihrdinu
 
NAGANO-ZROZENÍ HRDINŮ

Více o filmu zde:
Naganofilm.cz