Desítky lyžařů si na Božím Daru poprvé letos vyzkoušely lyžování

Desítky lyžařů si v sobotu a neděli poprvé v letošní zimní sezoně vyzkoušely lyžování. Na Božím Daru se jako první spustil areál Novako. Více lidí přitom přijelo na hory v neděli, řekl ČTK Jan Novák z areálu Novako. 

I když se zasněžovalo jen několik dní, stačilo to na zasněžení sjezdovky. Ta patří mezi méně náročné, a tak víkendové otevření sjezdovky přilákalo hlavně děti. "V sobotu jsme prodali 62 jízdenek, dnes to bude ještě více. Na to, že jde o první víkend, to bylo dobré. Jen málokdo o otevření zatím věděl," řekl ČTK Novák. 
    
Začátek lyžařské sezony se dotkne i Horské služby. "Na Novaku jsme už byly, ale je to velmi mírný svah, kde se stane jen pár úrazů do roka. Ostatní areály ještě neotevřeli, takže začátek sezony nás teprve čeká," řekl ČTK velitel Horské služby v Krušných horách Miroslav Güttner. 
    
Ačkoli v nižších polohách v Karlovarském kraji bylo o víkendu nad nulou a většinou pršelo, na horách teplota neklesla pod nulu, a tak se nadále zasněžovalo. A napadlo i trochu přírodního sněhu. Plné zahájení sezony bude podle provozovatelů areálů záležet na počasí, pokud bude příznivé a bude mrznout, mohly by se další vleky rozjet už na konci příštího týdne. 
 
zdroj: ČTK