Další úseky silnice R6 do K. Varů se mají stavět v roce 2016

Další úseky rychlostní silnice R6 z Prahy do Karlových Varů by se měly začít stavět v roce 2016. Na základě podkladů ministerstva dopravy o tom dnes informoval ČTK karlovarský hejtman Josef Novotný (ČSSD). Do plánu dopravních staveb, které ministerstvo chystá, chce kraj zahrnout i několik staveb na železnici v Karlovarském kraji.

Podle harmonogramu ministerstva by mělo být během listopadu 2015 vydáno stavební povolení na tři stavby trasy R6, a to z Nového Strašecí do Řevničova a na obchvaty Řevničova a obchvaty Lubence. "Poté bude následovat výběrové řízení na dodavatele staveb. Všechny tři stavby plánuje Ředitelství silnic a dálnic ČR zahájit v průběhu roku 2016. Dále se dokončuje majetkoprávní příprava stavby obchvatu Drmoulu, na který už obec netrpělivě čeká. Stavební povolení by mělo ŘSD získat v prosinci příštího roku, s realizací se počítá také v roce 2016," upřesnil Novotný.
 
Karlovarský kraj opakovaně kritizoval pomalý postup přípravy staveb ze strany ŘSD ČR, především nedostatečné tempo postupu výkupu pozemků na trase R6. Naposledy řešili zástupci kraje toto téma koncem září na setkání se starosty obcí podél trasy R6. Další setkání by se mělo konat v listopadu.
 
Kromě silničních staveb chce ale Karlovarský kraj do plánů ministerstva zahrnout i investice na železnici. "Jedná se o vybudování bezbariérového přístupu na nástupištích v Chebu, rekonstrukci nádražní budovy v Sokolově nebo obnovu zastávky Velký Luh na železniční trati číslo 146 z Chebu do Lubů," uvedl hejtman.
 
zdroj: ČTK