Další etapa sportovního areálu v Novém Sedle dokončena

V Novém Sedlu na Sokolovsku v pátek předali stavbaři obci dvě dokončené stavby v místním sportovním areálu. Za více než tři miliony korun se s pomocí dotací podařilo sportoviště dovybavit. Nová je například tribuna pro 100 lidí. Další investice město ještě chystá, řekl ČTK starosta Nového Sedla Martin Loukota.

"Na dnes dokončené stavby jsme získali dotace z programu rozvoje venkova Místní akční skupiny Sokolovsko. Dotace pokryly 90 procent nákladů," uvedl.

Město rozšiřuje svůj sportovní areál po etapách. Dosud největší investicí bylo vybudování budovy se zázemím, která stála kolem 17 milionů korun. I na ni Nové Sedlo získalo dotaci, z ministerstva pro regionálního rozvoj dostalo zhruba 11 milionů korun.
 
"Máme připravené projekty na další víceúčelové hřiště pro míčové sporty před hlavní budovou areálu a další tři menší hřiště za ní. Spolu s rozšířením hřišť u škol by se mělo jednat o investice za více než 20 milionů korun," uvedl starosta. Obec s necelými 4000 obyvateli je u takových investic odkázáno většinou na dotace. "A s čerpáním dotací z Regionálního operačního programu Severozápad jsou nyní problémy," podotkl Loukota.
 
Protože městské sportoviště je volně přístupné veřejnosti, město jej chce zabezpečit proti případným vandalům připojením na kamerový systém. Kontrolovat jej budou i strážníci.
 
zdroj: ČTK