Chodov schválil směnu školních budov s Karlovarským krajem

Zastupitelé Chodova schválili směnu školních budov s Karlovarským krajem. Gymnázium a obchodní akademie Chodov, jehož zřizovatelem je Karlovarský kraj, se přestěhuje do objektu druhého stupně základní školy v Komenského ulici. Tamní škola přesídlí naopak od školního roku 2015/2016 do uvolněného areálu gymnázia. ČTK to dnes řekl mluvčí chodovské radnice Martin Polák. 

Ačkoli jde o bezúplatný převod, má několik podmínek. "Kraj musí ve městě po dobu dvaceti let zachovat střední školství a budovu nesmí po stejnou dobu převést na druhou osobu," uvedl místostarosta Chodova Patrik Pizinger (HNHRM). 
    
Stejný závazek má podle něj i Chodov, který ale místo středního školství musí ve směněných budovách zachovat všeobecnou výuku. 
    
Areál gymnázia čeká v následujících měsících rekonstrukce a přístavba. Rozsáhlá akce, kterou radnice připravuje, má být kompletně dokončena do září 2016, kdy do nově upravené školy přejdou i žáci prvního stupně 1. ZŠ v Komenského ulici. 
    
"Po dlouhých desetiletích budou oba stupně pod jednou střechou," okomentoval záměr chodovský starosta Josef Hora (HNHRM). Ve městě tak vznikne ucelený školský areál, kdy na jednou místě bude dům dětí a mládeže, dvě základní školy, jídelna, tělocvičny a hřiště. 
    
Studenti gymnázia podle něj po přestěhování budou mít pro výuku tělesné výchovy k dispozici nedávno postavenou moderní halu. Kraj bude na její provoz přispívat poměrnou částí. 
    
Zastupitelé Karlovarského kraje výměnu budov schválili už počátkem září. 
 
zdroj: ČTK